II Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
„Różne losy polskiego oręża”
W dniu 23 maja w ZSCKR w Swarożynie odbyło się II Ogólnopolskie Dyktando dla Szkół Rolniczych o Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczestnicy zmagali się z tekstem dotyczącym wyposażenia polskiego wojska dawniej i dziś, zawierającym wiele trudnych wyrazów.
W dyktandzie uczestniczyli przedstawiciele 12 szkół resortowych. Udział wzięło 12 uczniów i 8 nauczycieli.
W przerwie, w której komisja sprawdzała prace, goście z resortowych szkół rolniczych zwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w występie zespołu „Gzuby z pelplińskiej dwójki” z Pelplina. Zespół zaprezentował tańce i przyśpiewki kociewskie. Nauczyciel naszej szkoły i jednocześnie uczestnik Dyktanda, Joachim Choina, zapoznał gości z regionem Kociewia oraz jego pobliskimi atrakcjami, które warto odwiedzić przy okazji pobytu na tym terenie.
Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz tytuł „Mistrza Ortografii Szkół Rolniczych 2024” w kategorii „Uczeń” otrzymała Jagoda Skierkowska z ZSCKR w Szczecinie. II miejsce zdobyła Maja Szczepanik reprezentująca ZSCKR w Radomiu. Na III miejscu uplasowała się Gabriela Marcinkiewicz reprezentująca ZSCKR w Sejnach.
Pióro Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz tytuł „Mistrza Ortografii Szkół Rolniczych 2024” w kategorii „Nauczyciel” otrzymała Ewa Kołpak z ZSCKR w Janowie. II miejsce zdobył Dominik Bednarkiewicz reprezentujący ZSCKR w Sędziejowicach. III miejsce należy do Anety Kisiel reprezentującej ZSCKR w Sejnach.
Wyróżnienie dla zespołu, który przebył najdłuższą drogę do naszej szkoły, otrzymał Zespół Szkół z Okszowa.
Puchar dla szkoły, która zdobyła najwięcej punktów w łącznej punktacji w tym roku trafił do ZSCKR w Radomiu.
Gratulujemy :-).
Zapraszamy za rok.
Dla zainteresowanych pełny tekst II Dyktanda znajduje się w plikach do pobrania.