Wycieczka dydaktyczna do gdańskiego "Hewelianum"

W środę 7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do gdańskiego "Hewelianum". Podczas zajęć w "Galerii Ruchu" mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń z zakresu fizyki i astronomii.

Od strony praktycznej poznawali zjawiska fizyczne oraz wpływ różnych czynników na ich przebieg. Między innymi: wprowadzali most w rezonans, obserwowali ruchy Browna, pracowali z kamerą termowizyjną, poznawali zasadę działania i zastosowanie maszyn Leonarda, wykonywali doświadczenia z wykorzystaniem fal dźwiękowych i świetlnych, badali przepływ krwi żylnej i tętniczej, śledzili tor komety poruszającej się w naszej Galaktyce, zapoznali się ze sondą skonstruowaną przez polskich naukowców.

Po 1,5- godzinnych zajęciach w "Doświadczalni" uczniowie kontynuowali przygodę z fizyką na interaktywnej wystawie " Z energią". Każdy mógł wywołać tsunami, burzę z piorunami, sprawdzić czy ludzkie ciało przewodzi prąd, wykonać doświadczenia z zakresu magnetyzmu. Można było zagrać ulubiony utwór na niezwykłym instrumencie - zestawie butelek z wodą - 

i odkryć swój talent muzyczny. Wszyscy chcieli zasiąść w symulatorze jazdy  i sprawdzić swoje umiejętności kierowania pojazdem w różnych warunkach atmosferycznych.

Pobyt w " Hewelianum" zakończyło zwiedzanie wystawy " Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk" - punkt programu dla pasjonatów historii, a sprzyjająca pogoda pozwoliła na oglądanie panoramy Gdańska z Góry Gradowej.

Anna Labudda

 Wyjazd  zorganizowany został w ramach Projekt "Wiedza to potęga - poprawa jakości edukacji ogólnej w szkołach Powiatu Tczewskiego".

Czytany 11624 razy

Odwiedziło nas

Today 36

Yesterday 31

Week 373

Month 841

All 5770518

Currently are 51 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa