MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

IV Konferencja DNI TRAWNIKA I EKOLOGII TERENÓW ZIELENI

„….Pośród roślin co zdobią nasz szalony glob

Jeden zwłaszcza mnie wzrusza – wciąż słońca ciekawa

Nie jest to smukła róża ni potężny dąb

Ale trawa – zielona trawa…”

/ Opowieść o trawie, Leszek Wójtowicz /

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie 27 września  2018 roku odbyła się IV Konferencja „Dni Trawnika i Ekologii Terenów Zieleni ‘’.Organizatorami tego wydarzenia byli Fundacja Ochrony Zasobów Środowiska „ VIRIDI ‘’ oraz ZSCKR w Swarożynie.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Prezes Fundacji VIRIDI  dr inż. Marcin Pelc oraz Wicedyrektor ZSCKR mgr Barbara Grzebińska. Pierwszy wykład Dobór roślin do rekultywacji terenów zdegradowanych wygłosiła  dr Teresa  Nowak , starszy wykładowca Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Katedry Botaniki i Ochrony Środowiska. Następnie  dr inż. Włodzimierz Majtkowski pracownik naukowy Krajowego Centrum Roślinnych Zasobów Genowych w Bydgoszczy  zajął się tematyką Roślin energetycznych jako element rekultywacji terenów zdegradowanych. Tematem ostatniego wykładu było Powolne tempo odrastania, wartość użytkowa i estetyczna podstawą ekologii terenów zieleni, wygłoszonego przez  dr inż. Marcina Pelca. Kolejnym punktem konferencji była prezentacja poletek badawczych mieszanek trawnikowych, które dr inż. Marcin Pelc prowadzi na terenie ZSCKR w Swarożynie.

Czytany 9947 razy

Odwiedziło nas

Today 3

Yesterday 36

Week 104

Month 3

All 5774711

Currently are 26 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa