MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od Środy Popielcowej nasza społeczność szkolna rozpoczęła Rekolekcje wielkopostne. Przez kolejne dni uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli o godzinie 11.00 we Mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli. Po powrocie do szkoły odbywały się nauki rekolekcyjne, które dla poszczególnych grup  poprowadzili ojcowie misjonarze.

Rekolekcjoniści w swoich naukach zachęcali do uczestniczenia w rekolekcjach, które są okazją do refleksji nad swoim życiem, ale przede wszystkim możliwością spotkania  z Bogiem. Tematami kazań była postawa przebaczania bliźniemu oraz wartość sakramentu pokuty i pojednania jako sakramentu, w którym doświadczamy miłosierdzia Jezusa.

Rekolekcje prowadzili ojcowie: Jan, Henryk oraz Mirosław ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści)  jest kleryckim, zakonnym instytutem misyjnym, którego celem jest:

„Iść za przykładem Zbawiciela Jezusa Chrystusa głosząc słowo Boże ubogim, tak, jak On to o sobie powiedział: Posłał Mnie głosić Ewangelię ubogim” (por. Łk 4,18; Iz 61,1).

Święty Alfons Maria Liguori w roku 1732 w miejscowości Scala (królestwo neapolitańskie) założył Zgromadzenie Misjonarzy Najświętszego Zbawiciela, nazwane później (od roku 1749) Zgromadzeniem Najświętszego Odkupiciela.

Zgromadzenie uczestniczy w posłannictwie Kościoła, który, będąc powszechnym sakramentem zbawienia, z natury swej jest misyjny. Czyni to głosząc z misyjnym zapałem Ewangelię.

Ludźmi najbardziej opuszczonymi, do których Zgromadzenie w szczególny sposób jest posłane są ci, których Kościół nie mógł jeszcze ubogacić wystarczającymi środkami zbawienia albo ci, którzy jeszcze w ogóle nie słyszeli przepowiadania Kościoła, czy też nie przyjmują go jako „Ewangelii” oraz ci, którzy ponoszą szkodę na skutek podziału Kościoła.

Nakaz ewangelizowania ubogich dany Zgromadzeniu obejmuje całego człowieka, który ma być wyzwolony i zbawiony. Współbracia mają obowiązek głoszenia Ewangelii otwarcie, solidaryzowania się z ubogimi i popierania ich fundamentalnych praw do sprawiedliwości i wolności, stosując środki, które byłyby zgodne z Ewangelią a zarazem skuteczne. Aktualnie redemptoryści, których jest 5,5 tys. ojców i braci pracują w 78 krajach. Zgromadzenie wydało 4 świętych i 15 błogosławionych.

                                                                                                      A. Majewska

 

 

Czytany 7742 razy
Więcej w tej kategorii: « Dzień otwarty szkoły Partnerzy »

Odwiedziło nas

Today 3

Yesterday 36

Week 104

Month 3

All 5774711

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa