MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

„Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa”

W dniu 25 września 2019 roku odbyła się w naszej szkole zorganizowana przez pedagoga szkolnego Tomasza Duchnicza we współpracy z Tczewskimi policjantami debata społeczną pod nazwą „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Edukacja dla bezpieczeństwa”. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie. Podczas debaty uczestniczący w niej uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz jak ustrzec się przed internetowymi oszustami.

W debacie spośród zaproszonych gości udział wzięli:

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Tczewie - podkom. Arkadiusz Pałkowski

dzielnicowy - asp. Krzysztof Kujawa

oficer prasowy KPP w Tczewie - asp. szt. Dawid Krajewski

przedstawiciel banku - Małgorzata Mróz.

Po wprowadzeniu w szczegóły debaty przez policjantów, głos zabrała przedstawicielka jednego z banków. W przygotowanej prezentacji uczestnicy debaty dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu podczas transakcji bankowych oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z internetowym oszustem. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w trakcie debaty podkreślali, że przestępcy bardzo często podszywają się na komunikatorach społecznych za znajomych i próbują wyłudzać pieniądze. Stróże prawa mówili uczniom jak w takich sytuacjach się zachować. Mundurowi przypomnieli również uczestnikom debaty, że palenie papierosów przez nieletnich jest objawem demoralizacji, za co można trafić do sądu rodzinnego.

Na zakończenie uczestnicy podzielili się swoimi wnioskami i spostrzeżeniami, a także wypełnili ankiety podsumowujące przedsięwzięcie.

                                  T. Duchnicz

Czytany 1216 razy

Odwiedziło nas

Today 34

Yesterday 36

Week 135

Month 34

All 5774742

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa