O jeściu na Kociewiu

Dnia 5 października 2019 roku odbyły się w Subkowach obchody kulinarnego święta, czyli X Sympozjum Kulinarne - O jeściu na Kociewiu. Od 2010 roku w pierwszą sobotę października, w niebanalny sposób promuje się kociewską kuchnię organizując Sympozjum Kulinarne "O jeściu na Kociewiu". Tematem tegorocznego spotkania była gruszka. W programie był konkurs kulinarny" Ciasto z gruszką", rodzinny konkurs plastyczny" Gruszkowe zwierzaki', referat popularno-naukowy prof. Marii Pająkowskiej-Kensik "O gruszkach na wierzbie' oraz wykład z pokazem kulinarnym" Gruszka kociewska" dr Józefa Sadkiewicza. Na zakończenie Sympozjum p. Krystyna Gierszewska - prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet zaprosiła na następne Sympozjum za rok, na którym tematem przewodnim będzie'"Kabaczek".

                                                                                                                                                                                                                  Ewa Wojszko

 

Czytany 1061 razy

Odwiedziło nas

Today 0

Yesterday 68

Week 68

Month 922

All 5770599

Currently are 17 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa