Wyjazd specjalistyczno-krajoznawczy do Gdańska

Dnia 23 października br. klasy I HTP, I P4 i klasa I Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie kucharz odbyły wycieczkę specjalistyczno-krajoznawczą do Gdańska. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Parku Oliwskiego, gdzie grupa architektury krajobrazu mogła podziwiać dynamikę jesiennych zmian w szacie roślinnej, dokonać inwentaryzacji nasadzeń kwietnikowych o tej porze roku oraz wykonać dokumentację fotograficzną elementów małej architektury. W tym samym czasie grupy związane z gastronomią odwiedziły Restaurację Aoli, gdzie uczniowie obserwowali profesjonalny serwis śniadaniowy, a także rozmawiali z szefem kuchni na temat pracy związanej ze sztuką kulinarną. Wycieczkę uwieńczyła wizyta w Hotelu Hilton 5*, gdzie uczniowie mieli możliwość zobaczyć restaurację i kuchnię hotelową, część mieszkalną dla gości oraz poznać historię największej na świecie sieci hotelowej. Cała grupa była pod wrażeniem możliwości zawodowych, jakie się przed nimi rozciągają w wybranych przez nich specjalizacjach.

                                                                   M. Gulgowska

Czytany 484 razy

Odwiedziło nas

Today 39

Yesterday 31

Week 376

Month 844

All 5770521

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa