MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

Jest podium - IV Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”

W dniach 24-25.10.2019 r.  w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku odbył się  IV Ogólnopolski Konkurs „Technik OZE wszystko może”. Współorganizatorami konkursu były znane   w środowisku lokalnym organizacje pozarządowe:  Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze i  Miasteckie Stowarzyszenie Oświatowe.

W pierwszym dniu konkursu młodzież wykonywała zadania praktyczne polegające na sporządzeniu pomiarów pracy paneli fotowoltaicznych oraz wykonaniu fragmentu instalacji centralnego ogrzewania z wykorzystaniem różnych technik montażu. Testem poprawności realizacji  zadania  było sprawdzenie szczelności zmontowanej instalacji.Po zmaganiach konkursowych pierwszego dnia  uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z procesem dydaktycznym w nauce zawodu  technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Drugi dzień konkursu to część teoretyczna,  podczas której uczniowie rozwiązywali test obejmujący wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii / OZE/. W czasie sprawdzania prac uczestnicy konkursu udali się na wycieczkę po okolicach Miastka, by zobaczyć nowo powstałą  farmę fotowoltaiczną. Współwłaściciel ww. farmy opowiedział młodzieży o historii prac montażowych oraz  parametrach technicznych farmy.

Laureatami Konkursu, których sponsorzy obdarowali wartościowymi nagrodami,  zostali:

I miejsce – Zespól Szkól Technicznych w Kartuzach

II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku

III miejsce –Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie

                                                                                                                                                                                      Sebastian Hebel

Czytany 765 razy

Odwiedziło nas

Today 3

Yesterday 36

Week 104

Month 3

All 5774711

Currently are 21 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa