MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

W podróży przez muzyczną Europę

Dnia 15 listopada 2019 r.uczniowie klas czwartych i trzecich wraz z opiekunami panem Jarosławem Bartoszewskim i panią Anną Labuddą uczestniczyli w koncercie symfonicznym zatytułowanym "W podróży przez muzyczną Europę" w ramach Gdańskiej Jesieni Pianistycznej w Fiharmonii Bałtyckiej . Grecki dyrygent Dimitris Botinis zaproponował bardzo efektowny program, ukazujący zarówno wszelkie barwy orkiestry, jak i pozwalający popisać się soliście. Koncert rozpoczął się uwerturą Berlioza  Karnawał rzymski, ukazującą w pełni możliwości orkiestry. Następnie wysłuchaliśmy koncertu fortepianowego a- moll Griega, w którym wystąpiła wspaniała młoda japonka Yu Kosuge. Na zakończenie usłyszeliśmy Pietruszkę Igora Strawińskiego. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi i długimi brawami. Koncert prowadził Konrad Mielnik przybliżając słuchaczom świat prezentowanych utworów.

                                                                   A. Labudda

Czytany 765 razy

Odwiedziło nas

Today 13

Yesterday 68

Week 13

Month 2924

All 5774620

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa