Udział w próbie orkiestry Filharmonii Bałtyckiej

Dnia 11.12.2019 roku uczniowie klas 4FTR, 3FT i 3HPT wzięli udział w próbie orkiestry Filharmonii Bałtyckiej. Artyści pod batutą Georgea  Tchitchinadze przygotowywali się do piątkowego koncertu objętego programem Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!. Muzycy zaprezentowali nam następujące utwory: III Symfonię Es-dur Eroica op. 55 Ludwiga van Beethovena oraz Intermezzo nr 3 i Muzykę baletową nr 2 z opery Rosamunde  Franza Schuberta. Pan Konrad Mielnik wprowadził nas w świat muzyki. Przedstawił wiele ciekawostek na temat wysłuchanych dzieł i ich kompozytorów oraz zwrócił uwagę na  ważne aspekty pracy dyrygenta i członków orkiestry. Po dawce muzycznych wrażeń udaliśmy się na spacer gdańską Starówką.

                                                       Anna Labudda

Czytany 279 razy

Odwiedziło nas

Today 25

Yesterday 68

Week 93

Month 947

All 5770624

Currently are 49 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa