MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Środa Popielcowa to początek trzech dni Rekolekcji wielkopostnych dla społeczności naszej szkoły. Słowo rekolekcje pochodzi z języka łacińskiego - recolligere - zbierać na nowo, powtórnie.  W Kościele katolickim rekolekcje to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej.

By zrealizować cel rekolekcji  przez kolejne dni uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli o godzinie 11.00 we Mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Swarożynie. Następnie w szkole odbywała się nauka rekolekcyjna dla młodzieży.

W tym roku rekolekcjonistą był ks. dr  Tomasz Syldatk, który wyjaśniał znaczenie modlitwy, postu i jałmużny  w życiu chrześcijanina. Zachęcał również do refleksji nad swoim życiem, nad realizacją przez człowieka miłości względem Boga i drugiego człowieka, który jest naszym bliźnim.

                                                                                                                                                                                   Alicja Majewska

Czytany 271 razy
Więcej w tej kategorii: « Błękitna Szkoła "Skąpiec" »

Odwiedziło nas

Today 13

Yesterday 68

Week 13

Month 2924

All 5774620

Currently are 14 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa