Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka

Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka

DSDD16-1a.JPG W dniu 31 maja 2016 r. na czwartej godzinie lekcyjnej wszystkie klasy uczestniczyły w konkurencjach sportowych zorganizowanych w formie obwodu stacyjnego. Głównym celem było przygotowanie uczniów do dokonywania wyborów związanych z wszechstronnym uczestnictwem w kulturze fizycznej oraz własną sprawnością i zdrowiem.

SPOSÓB PRZEPROWADZENIA IMPREZY:

10.45 Przywitanie zebranych. Przedstawienie programu i zasad (boisko szkolne/sala gimnastyczna - zależnie od warunków atmosferycznych).

10.50 Przystąpienie zespołów klasowych do poszczególnych konkurencji zorganizowanych w formie obwodu stacyjnego.

Stacja 1: Szybkość - szybki bieg w miejscu przez 10 sek. z wysokim uniesieniem kolan i klaśnięciem pod uniesiona nogą. Liczymy ilość klaśnięć. Punktacja wg tabeli. (2 osoby z klasy)

Stacja 2: Skoczność - skok w dal z miejsca. Odległość mierzymy krocząc własnymi stopami (wynik zaokrąglamy do całej stopy). Punktacja wg tabeli. (2 osoby z klasy)

Stacja 3: Siła ramion - zwis na drążku, uchwyt dowolny, podciągnięcia oburącz - z pełnego zwisu /wyprostowane ramiona/ do podciągnięcia brody nad drążek. Każde prawidłowe podciągnięcie = 1 punkt. (2 osoby z klasy)

Stacja 4: Piłka z koca na koc - dwie drużyny po 4 osoby z jednej klasy. Każda drużyna trzyma na rogach koc w odległości ok. 2m od siebie. W ciągu 2 minut starają się jak najwięcej razy przerzucić piłkę z koca na koc. Ilość prawidłowych przerzutów = ilość punktów. (8 osób z klasy)

Stacja 5: Rzut beretem na odległość - w sposób dowolny rzucamy beretem jak najdalej. Odległość mierzona w metrach = ilość punktów. (2 osoby z klasy)

Stacja 6: Rzuty wolne do kosza - 6 rzutów. Każde trafienie 1 punkt. (2 osoby z klasy)

Stacja 7: Mecz balonowy - z każdej klasy startuje 2 zawodników, którym do obu nóg przywiązuje się po jednym balonie. W ciągu rozgrywki (2 minuty) trzeba przebić - zdeptać jak najwięcej balonów na nogach przeciwników i nie pozwolić przebić swoich. Za każdy ocalały balon otrzymuje się po 5 pkt (2 osoby z klasy) - rozpoczęcie konkurencji 11.00

Stacja 8: Piłka do bramki - piłkę do nogi prowadzimy do bramki do unihokeja miotłą (każda klasa przynosi swoją miotłę). Punkty przyznawane są za trafienie do bramki i czas wykonania zadanie - 10 pkt najlepszy osiągnięty czas, 1 - najsłabszy. (1 osoba z klasy)

Stacja 9: Kręgle - strącenie kręgli piłką do piłki ręcznej. Każda klasa ma jedno podejście do konkurencji. Ilość strąconych kręgli = ilość punktów. (1 osoba z klasy)

Czytany 13764 razy

Odwiedziło nas

Today 0

Yesterday 24

Week 678

Month 1261

All 5769050

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa