Wycieczka do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji w Gdyni

Dnia 24.10.2016 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Motoryzacji w Gdyni. Brało w niej udział 45 uczniów z trzech klas zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych : 21 uczniów z klasy I A zsz,  17 uczniów z klasy II A zsz oraz 7 uczniów z klasy III A zsz.   Młodzież zwiedziła pojazdy zabytkowe lat 20 i 30. Wszystkie motocykle i samochody wyglądają jak nowe, a są przez właściciela muzeum z wielkim trudem odszukane, starannie i z wielkim kunsztem odrestaurowane, zarejestrowane oraz utrzymywane w pełnej gotowości, co do jazdy. Uczestniczą nie tylko, jako wystawa w muzeum, ale i służą do wszelkich pokazów w różnych filmach. Wśród najstarszych motocykli można spotkać brytyjski Raleigh z 1918 r., polskie Sokoły, amerykańskie Harley - Davidson, belgijski FN, brytyjskie Ariel i Royal Enfield, czy najmłodszy z kolekcji brytyjski policyjny Velocette z 1959 r. stojący obok belgijskiej Sarolea oraz motorynka DKW E250 stojąca obok Herkulesa. Z drugiej strony uliczki zaparkowały samochody: Fiat 500 Topolino z 1938 r., DKW Roadster, Ford V8, Mercedes 170V, Peugeot 402B, Półciężarówka marki Adler oraz najstarszy samochód w kolekcji z 1926 r. Mercedes Stuttgart. Dane techniczne pojazdów podano na specjalnych kartkach umieszczonych na stojakach. Znajduje się również zainscenizowany warsztat naprawczy z dużą ilością starych części, narzędzi, stare gaśnice oraz ubiory kierowców i mechaników z tamtych lat. Na antresoli mieści się kawiarnia - Klub Kolekcjonera, gdzie przy starej muzyce można napić się dobrej kawy. Kawiarnia jest stylowo urządzona i wyposażona w oryginalne, zabytkowe meble i obrazy oraz wiele przeróżnych pamiątek z tamtego okresu..

Grupa obejrzała również statek Dar Pomorza oraz muzeum Marynarki Wojennej na statku wojennym Błyskawica, a także Muzeum Militariów Wojennych :  samoloty, czołgi i armaty.
Kierownik wycieczki :   - mgr inż. Grzegorz Spadik
Opiekunowie grupy :    - mgr inż. Tadeusz Borys
                                        -  mgr inż. Rafał Komorowski
                                        -  mgr inż. Andrzej Murawski

G. Spadik

Czytany 15817 razy

Odwiedziło nas

Today 167

Yesterday 357

Week 572

Month 1155

All 5768944

Currently are 23 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa