MO log  
 
KONKURS FOTOGRAFICZNY W ZSCKR PRZESUNIĘTY NA DZIEŃ 1 CZERWCA 2020 R.

Artykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 luty 2020

sobota, 01 luty 2020 12:27

Studniówka 2020

Drugą taką studniówkę trudno będzie znaleźć. W Zajeździe Słonecznym w Tczewie bawili się tegoroczni maturzyści z dwóch klas Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Czy tak bardzo wyróżniała się ta studniówka? Na balu bawiło się... 14 uczniów tej placówki ze swoimi drugimi "połówkami". Kameralna atmosfera w niczym nie przeszkadzała bawiącym się.

Chociaż w tak kameralnym gronie, to i tak wszystko odbyło się tradycyjnie z polonezem i lamką szampana. Wychowawczynią kl. IV h TP jest Ewa Woszko. Drugą klasą - IV f TR "rządzi"  Anna Labudda.

Dla mniej zorientowanych dodatkowa informacja - pierwsza z klas, to kierunek żywienie i architektura krajobrazu, druga zaś - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Ewa Wojszko chociaż ma już ponad 30-letnie doświadczenie w pracy, jako nauczycielka, to jest to jej pierwsza klasa maturalna. - Przez wiele lat pracowałam w internacie - wyjaśnia. - Wychowawstwo w klasie, to zawsze jest wyzwanie.

Nasi maturzyści, to, m.in. laureaci trzeciego miejsca w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Polsce - "Technik OZE wszystko może". Uczennica ze swarożyńskiej szkoły wywalczyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym "Z wieprzowiną na ty".

Piotr Popielarczyk, dyrektor Zespołu Szkół. Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie, kieruje placówką trzeci rok. - To moja trzecia studniówka - mówi. - Każda była zupełnie inna, każda w innym miejscu. A co do naszych maturzystów, to dwójka najlepszych w nagrodę wyruszyła w tygodniowy rejs statkiem. Nasi uczniowie są bardzo samodzielni, dlatego nawet poloneza sami zaaranżowali. Wyszło super.

Źródło: tczew.naszemiasto.pl

Dział: Informacje

Odwiedziło nas

Today 13

Yesterday 68

Week 13

Month 2924

All 5774620

Currently are 14 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

facebook like box joomla

Mapa