Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

Patroni roku 2023

20.06.2023 r. - 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry (1793 - 1876) - polskiego komediopisarza, poety, prozaika, aforysty

23 maja 2023 r. - 140. rocznica śmierci Cypriana Kamila Norwida

Cyprian Kamil Norwid (1821-1883) był poetą, prozaikiem, dramatopisarzem, eseistą, rzeźbiarzem, malarzem i filozofem.

8 Maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzone jest w całym kraju.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

HABENT SUA FATA LIBELLI - KSIĄŻKI MAJĄ SWÓJ LOS, ULEGAJĄ SWEMU PRZEZNACZENIU

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023

Z inicjatywy p. Joanny Prabuckiej nasza szkoła włączyła się w tegoroczną edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.  Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów, by oddać hołd poległym towarzyszom. Papierowe przypinki w kształcie  żonkili przygotowała p. Olga Woźniak z uczniami klasy I HT technik architektury krajobrazu. Na lekcjach historii uczniowie obejrzeli film oparty na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall.

Autor: Agata Paczkowska

19 kwietnia 2023 r. - 80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a jednocześnie pierwszego miejskiego powstania na terenach Europy okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Tragiczny zryw bojowników żydowskich, którzy nie mogli mieć nadziei na zwycięstwo, stał się symbolicznym aktem oporu wobec Holocaustu.

21 marca - Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji, obchodzony co roku w dniu 21 marca, jest okazją do uczczenia poetów oraz promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Poezja to sztuka słowa, która ma niezwykłą moc zmieniania świata.