17 września 2021

Drugi dzień Jubileuszu 

 

W drugim dniu obchodów, w piątek wolny od zajęć, świętowała młodzież. Zaproszenie przyjęli także rodzice. Nie zabrakło również absolwentów. Uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówienia pana dyrektora Piotra Popielarczyka, obejrzeli film jubileuszowy przedstawiający historię szkoły oraz  zmiany zachodzące na przestrzeni 50 lat. Wysłuchali utworów w brawurowym wykonaniu naszej absolwentki Julii Brzezińskiej.

Na obecnych czekało wiele atrakcji: warsztaty taneczno-ruchowe prowadzone przez panią Justynę Czechanowską, warsztaty florystyczne pod kierunkiem pani Olgi Woźniak. Można było przenieść się w przeszłość zwiedzając salę lekcyjną retro przygotowaną w budynku warsztatów szkolnych przez pana Rafała Komorowskiego. Na odwiedziny gości czekały nasze szkolne zwierzęta: daniele, konie, różne rasy kur i kaczek. Dla utalentowanych plastycznie przygotowano sztalugi, aby mogli uwiecznić Jubilatkę i jej otoczenie lub namalować swoją wizję szkoły. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w grze francuskiej, w której należało wykazać się wiedzą o szkole. Na szczęście odpowiedzi na pytania przygotowane w formie kodów QR można było znaleźć na tablicach okolicznościowych umieszczonych na piętrze budynku szkoły oraz na zewnątrz.  Każdy mógł złożyć wpis w pamiątkowej księdze gości.

Dla maluchów, którzy przybyli z rodzicami i starszym rodzeństwem przygotowano kącik malowania twarzy. Niestety padający deszcz uniemożliwił nam przeprowadzenie rozgrywek żywych warcabów.

Na złotym jubileuszu nie mogło zabraknąć prezentów. Wszyscy otrzymali okolicznościowe gadżety m.in. podstawkę pod telefon, długopisy, ołówki, notesy. W stołówce internatu czekał jubileuszowy tort oraz  wiele wspaniałych ciast przygotowanych przez Rodziców.

Dzień ten był pełen pozytywnych emocji, wielu wspomnień, licznych spotkań po latach, a także integracji społeczności szkolnej. Spotkaliśmy się na uroczystościach obchodów 50-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie, aby oddać cześć przeszłości naszej szkoły, poinformować o teraźniejszości i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.